Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
Otrzymał nazwę „Jaś i Małgosia"
obrazek

W Gozdowie otwarto nowy plac zabaw. Został on zrealizowany dzięki projektowi gminy Kościelec złożonemu w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „Pięknieje Wielkopolska Wieś” w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 48, 5 tys. zł, z tego pomoc finansowa w formie dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego to prawie 28 tys. zł, wkład własny gminy tylko niecałe 12 tys. zł, a społeczna praca mieszkańców została wyceniona na 9 tys. zł.              

Celem projektu było zagospodarowanie terenu w Gozdowie na cele rekreacyjno - sportowe poprzez wykonanie placu zabaw z elementami zewnętrznej siłowni oraz małą architekturą. Dzięki temu zamontowano podwójną huśtawkę, karuzelę tarczową, zadaszoną wieżę ze zjeżdżalnią, urządzenie fitness – orbitrek, ławki oraz kosze. Ponadto by podkreślić walory wiejskiego krajobrazu uzupełniono nasadzenia drzew i krzewów. Bardzo się cieszę, że pierwszy plac zabaw w tej kadencji samorzadu powstał właśnie w Gozdowie. Oprócz dróg uzgodniliśmy bowiem, że bardzo ważną sprawą jest właśnie plac zabaw. Była również mowa o boisku piłkarskim, którym bardzo zainteresowana jest młodzieżpowiedział wójt Dariusz Ostrowski. Zwrócił także uwagę na to, że w budowę placu zabaw aktywnie włączyli się mieszkańcy, co stanowi jeden z warunków pozyskania środków unijnych. Oprócz stworzenia możliwości aktywnego spędzania czasu oraz zapewnienia wszechstronnego rozwoju dzieci gozdowski plac zabaw ma również służyć zintegrowaniu społeczności wiejskiej oraz pobudzeniu jej aktywności. Jeżeli jest plac zabaw, to rodzice czy dziadkowie przyprowadzając dzieci tutaj będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze sobązauważył wójt Ostrowski. Otwarcia nowego obiektu dokonano poprzez przecięcie wstęgi. Oprócz władz gminy i pani sołtys Barbary Zadawaj dokonało go dwoje dzieci – symboliczne Jaś i Małgosia. Taką bowiem nazwę nadano miejscu zabaw dla dzieci i spotkań dorosłych mieszkańców Gozdowa. Po otwarciu nowe miejsce zaraz opanowały dzieci nie kryjąc radości z możliwości do zabawy jakie im stworzyli dorośli.                                                               

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ